|
agonia deutsch v3 |
agonia.net | Richtlinien | Mission | Kontakt | Konto erstellen | ||||
|
|
| |||||
| Artikel Gemeinschaften Wettbewerb Essay Multimedia Persönlich Gedicht Presse Prosa _QUOTE Drehbuch Spezial Mundart | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Amphibien - Dystonie Kontakt |
Kommentare der Mitglieder
Leser: 7517
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2006-10-29 | [Text in der Originalsprache: romana] | Veröffentlicht von Ana Maria Zlăvog
nu știu când și în ce loc
mi-am pierdut un vis de foc și-am rămas fără noroc, rătăcind pribeag în drum. nu știu când și în ce loc, am căzut și m-am lovit, de mi-am spart inima-n colț și tot dorul meu s-a dus. a fugit și s-a ascuns, de nici el nu știe unde, poate-n munți, poate-n câmpie, poate-n sânul de Mărie, de m-a sărăcit de tot și-am rămas slut și milog. ce să cer, cui să mă rog, să-mi dea visul meu la loc. Doamne, dă-mi-l, nu mi-l ține, lasă-mă un vis să am, nu mai am azi pentru cine, nu mai am dor cui să dau.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Eine virtuelle Heimstätte der Litaratur und Kunst | |||||||||
Bitte haben Sie Verständnis, dass Texte nur mit unserer Erlaubnis angezeigt werden können.
Copyright 1999-2003. agonia.net
E-mail | Vertraulichkeits- und Publikationspolitik