|
agonia deutsch v3 |
agonia.net | Richtlinien | Mission | Kontakt | Konto erstellen | ||||
|
|
| |||||
| Artikel Gemeinschaften Wettbewerb Essay Multimedia Persönlich Gedicht Presse Prosa _QUOTE Drehbuch Spezial Mundart | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Amphibien - Dystonie Kontakt |
Kommentare der Mitglieder
Leser: 8850
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2010-03-16 | [Text in der Originalsprache: romana] | Veröffentlicht von Adrian Celmar
De un dor fără sațiu-s învins
și nu știu ce sete mă arde. Parcă mereu, din adânc, un ochi răpitor de Himeră ar vrea să mă prade. Și pururi n-am pace, nici al stelei vrăjit du-te-vino în spații, nici timpii de aur, nici anii lumină, izvoare sub lună, ori dornică ciută, nimic nu mă atinge, nimic nu m-alină și parc-aș visa o planetă pierdută. E atâta nepace în sufletul meu, bătut de alean și de umbre cuprins... Un dor fără sațiu m-a-nvins, și nu știu ce sete mă arde mereu.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Eine virtuelle Heimstätte der Litaratur und Kunst | |||||||||
Bitte haben Sie Verständnis, dass Texte nur mit unserer Erlaubnis angezeigt werden können.
Copyright 1999-2003. agonia.net
E-mail | Vertraulichkeits- und Publikationspolitik